Zařizujeme kuchyni

Kuchyně je zkrátka takové kongresové centrum bytu. Dá se říci, že se sem všichni rádi podívají a několik za den ji navštíví. Ačkoliv někdy je to za pouhým účelem kontroly malé chladící skříňky, které se říká lednice. Nicméně i zde se dá vytvářet takzvaný teambuilding. U velkého nebo i malého jídelního stolu se kují různé pikle nebo je to skvělý velký prostor pro deskové hry. Ačkoliv kuchyně je především místností, kde se vytváří kulinářské výtvory. Dokonce žádná jiná místnost, i když bude krásně provonělá skvělou voňavkou, nikdy svojí vůní tolik nenaláká osazenstvo na jedno místo, jako právě ona. Zkrátka v tom má dokonalou praxi. Její zařízení musí být praktické a zároveň působit příjemně a jednoduše. Není třeba zde vytvářet nějaké složité výmysly, jen vše pěkně uspořádat a mnohdy využít prostorů na vestavný nábytek.

trubice

Osvětlení by se nemělo podceňovat

Díky skutečně široké působnosti, je třeba vymyslet a také efektivně rozmístit jednotlivá světla. Bezpochyby jedno centrální světlo je nutností, jelikož nám krásně osvítí celou plochu místnosti. Ale pak jsou místa, kde je třeba pracovat a tím pádem potřebujeme daleko jiný světelný efekt. Pokud bude naše pracovní plocha na kuchyňské lince, tak se rozhodně vyplatí pouvažovat o jasném svítidle, aby se nám dobře pracovalo i v šeru nebo ve tmě, což se ocení především v podzimním a zimních měsících. Zářivka T5 není tak veliká, aby se nevešla pod určený úsek kuchyňské linky. Navíc je skutečně efektivní ve svém světle a zároveň úspornosti. Poté se dají rozmístit ještě jiná LED svítidla nebo i LED pásky. Ač se to někomu nezdá i pěkně nasvícená kuchyně bude mít svoje kouzlo.

osvětlení kuchyně

Možná si nevíme rady

I to se může stát, ale na všechno je lehká pomoc. V případě bezradnosti, jak a co kam umístit, se vyplatí kontaktovat bytového designéra. Přece jenom jeho zkušenosti jsou daleko větší, než naše a my budeme překvapeni jeho výsledkem, že vlastně si tuto místnost lehce zamilujeme. A kde se cítíme dobře, tak tam se i dobře pracuje a to zde skutečně oceníme.

Related Posts