Ranní rituály pro osobní rozvoj

Rozvíjet své myšlení i svůj fyzický stav v životě se vám může hodit v budoucnu. Navíc se budete cítit šťastnější a vyrovnanější. Přitom existují možnosti, jak se rozvíjet a během toho provádět běžné činnosti. Stihnete tak dvojnásob toho, co byste stihli jindy.

stojánek s mikrofonem
 
Podcasty
Posloucháním podcastů se můžete vzdělat více, než byste mysleli. Často například v oblasti psychologie, která je v různých rozhovorech bohatě rozebírána, ale i v mnoho dalších odvětvích. Stačí vám k tomu pouze nějaký přehrávač, přitom se můžete dále věnovat domácím povinnostem nebo se někam chystat. Často však nahradí různé odborné knihy, nebo hodiny strávené na internetu.
 
Hudební pořady
Vzdělávat se v oblasti hudby během čehokoliv, co zrovna děláte. Stejně jako podcasty se vytvářejí hudební pořady informující o historii, novinkách, nebo se zabývají nějakým tématem a zakomponovávají k nim ty největší poklady světové muziky. A takovým pořadům nemusíte věnovat ani 100% pozornost, aby vás obohatil.
 tři hlavy
Audioknihy
Není důvod odsuzovat audioknihy, jelikož to jsou pouze předčítané pevné vazby. S audioknihou můžete vyrazit i na výlety, což se hodí obzvlášť jedincům, kteří dlouho pracují a ve svém životě příliš volného času nenajdou. A pokud ano, raději si odpočinou. Vzdělávat se skrze audioknihy může být mnohem zábavnější, pokud navíc knihu předčítá osoba s příjemným a zajímavým hlasovým projevem. Na internetu naleznete několik eshopů s audioknihami, výběr v nich je taktéž bohatý.
 
Například rádio Rozhlas nabízí i pořady zaměřené politicky a k celkovému dění kolem, pokud se chcete udržet v obraze, najděte si nějaké podobné pořady a rozhovory, ke kterým nutně nepotřebujete obraz a užívejte si seberozvoj. Navíc ke každému výše zmíněnému bodu připojte hodinu jógy, kardia, nebo čehokoliv, co chcete, a máte sfouknuté dvě věci v jednom čase.