Business

Co vše obsahuje COT report

Jednou z možností, jak relativně rychle a bezpracně přijít k penězům, je i obchodování na burze a akciovém trhu. To je však, stejně jako prakticky každá podobná možnost, velmi riziková. Pokud totiž nemáme v tomto oboru zkušenosti, je velmi pravděpodobné, že o své peníze přijdeme.

Abychom této ztrátě zabránili, používáme nejrůznější ukazatele. Ty nám mají pomoci správně určit budoucí vývoj cen akcií, abychom věděli, kdy nakoupit a kdy prodat. Ovšem to není ani zdaleka vše, co mohou dělat. Existují totiž i takové, které nám ukazují současnou situaci.

sledování vývoje cen akcií

Mezi ně patří například i COT report https://www.tradecz.cz/co-je-technika-cot-cot-report-hedgers-spekulanti/. Jedná se v podstatě o seznam největších hráčů na trhu v uplynulém období a jejich nákupy. Jak nám to může pomoci? Jednoduše.

Tito investoři si vydělali mnoho peněz, a je tedy jasné, že dobře ví, co dělají. Proto může být především pro nováčka ideální, pokud budou následovat jejich příkladu. A právě to nám tento seznam umožňuje.

Samozřejmě, ani tato metoda není bez chyby. Jistě, je často aktualizován, avšak stále se jedná o minulost. Současné ceny akcií, které nakoupili či prodali, mohou být již někde úplně jinde. To je potřeba mít na paměti, pokud se rozhodneme tyto informace využít.

obchodování na burze

Zajímavé je, že využití tohoto ukazatele může de facto přímo ovlivnit trh. Pokud tito přední obchodovatelné například nakoupí akcie určité firmy, a velká část ostatních se rozhodne následovat jejich příkladu, je jasné, že se jejich cena poměrně dramaticky změní. A na to je potřeba reagovat.

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že ani tento ukazatel nám sám o sobě nezaručí úspěch. Proto, pokud máme zájem začít s obchodováním na burze, je lepší se obrátit na kvalifikovaného finančního poradce. Ten má totiž dostatek zkušeností a znalostí k tomu, aby nám dopomohl k poměrně rychlému zisku.

Zde je však nutné najít takového, kterému můžeme na sto procent věřit. Jen tak totiž dosáhneme úspěchu a rozmnožíme své peníze.

Related Posts