Ekonomika

Kde půjčí podnikateli?

Pokud se podnikatel dostane do ekonomických nesnází, je vlastně docela jedno, kdo za ně může. Odpovědnost nese tento člověk sám za sebe, a proto je také jenom na něm, aby to nějak rozumně zvládnul. A tak se tento činí. A nejednou mu nezbývá nic jiného, než si někde zažádat o půjčku, aby získal peníze, jež by pomohly udržet jeho podnik nad vodou.
Jenže kdo takovému podnikateli v nesnázích půjčí? To je otázka, na niž je nejednou jen velice těžké odpovědět. Daleko snazší by bylo říci, kdo někomu takovému určitě nepůjčí.banka obrázek
Obracet se na banky nemá v podobné situaci prakticky smysl. Jistě, tyto mají dveře otevřené pro každého, jenže jakmile jimi vstoupí dovnitř někdo právě takový, je jisté, že jimi zase i odejde, a to opět bez peněz.
Banky totiž kladou na žadatele o půjčky nemalé požadavky, jimž nemá podnikatel, který se ocitl ve finančních nesnázích, šanci vyhovět. Nebo vy snad znáte podnikatele v nesnázích, kteří mohou nabídnout dostatečně dobře vypadající daňové přiznání za uplynulé období, kteří nemají jiné dluhy, záznamy v registrech dlužníků, jimž nehrozí exekuce ani neoplývají jinými negativy? Možná se tu a tam někdo takový najde, ale to je učiněná bílá vrána.
A běžný podnikatel v nesnázích? Ten si může oddechnout teprve ve chvíli, kdy mu vyjde hypotéka bez doložení příjmu. Což je naštěstí typ úvěru, u kterého uspěje leckdo, takto problematické žadatele nevyjímaje. A to proto, že zde se poskytovatelé spokojují se zárukou za vrácení peněz v podobě žadatelovy zastavené nemovitosti. Dotyčný tak potřebuje vlastně jenom tuto plus příjmy postačující alespoň ke splácení po těch nejnižších možných částkách a nemůže neuspět. Registry dlužníků, nedobře vypadající daňové přiznání i jiné nedostatky tu jdou klidně stranou.lesklé mince
Žadatel tu tak může získat půjčku ve výši padesáti https://www.zena.cz/volny-cas/je-mi-padesat-jsem-v-praci-uz-uplne-odepsana/r~i:article:783332/ až sedmdesáti procent odhadní ceny zastavené nemovitosti, a to za podmínek, o jakých by se mu někde jinde ani nesnilo. A má tak na investice do své firmy. Které jsou nezbytné k tomu, aby se vše zase v dobré obrátilo.

Related Posts