Business

Po náročném dni nenáročný odpočinek

Horský resort Dolní Morava se nachází směrem na jih od Kralického Sněžníku( kde se nachází známá socha slůněte), a táhne se podél hranic s Polskem. Na druhé straně sousedí s Chráněnou krajinnou oblastí Jeseníky. I když si naplánujete jednodenní výlet, zaručeně budete hledat ubytování aspoň na jednu noc, protože místní přírodu a výhledy budete chtít vidět při zapadajícím i vycházejícím slunci, za ranní mlhy nebo nočním dešti. V neposlední řadě vás tam zadrží možnosti zábavy pro dospělé i pro děti. Lanové centrum, bobová dráha, stezka v korunách stromů, ze které je výhled na celé údolí. A nezáleží na ročním období, této oblasti sluší naprosto každé počasí.

Krásné výhledy

S ubytováním si nedělejte hlavu, v místě je spousta horských chat i penzionů s ubytovacími prostory. Dolní Morava ubytování https://hpapartmany.cz/ – ubytovat se můžete podle vašich představ a parametrů: s dětmi, bez nich, se psem, s autem, či skoro jakýmkoliv vaším speciálním požadavkem.

Wellness vás osvěží

Chaty, penziony i hotely nabízejí mnoho lákadel, stačí si vybrat na co se necháte nalákat vy: bazén, sauna, wellness, masáže, nebo „jen“ skvělý výhled z okna( ale to mají skoro všude), kouzelné podkrovní pokoje, dětské hřiště nebo herna. Jinde jsou hrdí na svoji vyhlášenou kuchyni. Stačí se porozhlédnout na internetu. V zimním období oceníte lyžárnu, protože v okolí je spousta svahů pro různě zdatné lyžaře a sáňkaře, a také běžkařské trati s překrásnými výhledy z míst, kam se autem nedostanete a pěšky v létě se vám nebude chtít. Ale od jara do podzimu zase můžete využívat množství turistických přístřešků s dechberoucími výhledy, zpravidla se nacházejí na značených turistických trasách( například Naučná stezka Králický Sněžník), u některých je dokonce možnost si koupit něco na osvěžení či k jídlu.

Do některých částí této oblasti je dokonce zakázán vstup kvůli vzácné fauně a floře, nebo kvůli čistým studánkám a pramenům. Vyplatí se ony zákazy respektovat, protože pokud vás strážci načapou v místě kde nemáte být, odnesete si kromě zážitků i zbytečnou pokutu.

Related Posts