Zábava

Proč si pořídit domácího mazlíčka

Mít doma někoho, kdo vás potěší, když budete smutní, nebo vám bude dělat společnost, pokud budete osamělí, je důležité. Nejlépe tuto funkci zvládnou domácí mazlíčci, kteří dokáží vycítit vaše pocity. Ačkoliv je třeba se o ně opravdu starat, jelikož si sami jídlo neuvaří, stejně tak kontrolovat, jestli vám zrovna něco nerozbil, jsou to ta nejúžasnější stvoření.
číča se psem
            Taková kočka je sice opravdu pyšné zvíře, ale pokud vycítí váš smutek, nebo když zrovna chce, přijde k vám a začne vrnět. Kočičí vrnění působí uklidňujícím dojmem. Kočky jsou ale velmi živelné, proto se za tímto mazlením skrývají hodiny plné shazování věcí, hraní si s hračkami a běhání po bytě. Obzvlášť pokud jsou tři ráno. Kočkám to ale odpustíte právě díky jejich roztomilosti. Jak se říká, kočky vlastní vás.
            Pes je více přátelský a méně vychytralý. Bude šťastný, když si s ním budete hrát, když dostane odměnu za uposlechnutí příkazu, nebo když ho budete drbat. U kočky se s velkou vděčností nesetkáte a rozhodně nebude plnit vaše příkazy. U psa počítejte s potřebou větší starostlivosti. Psi potřebují chodit ven na procházky a na záchod. Počítejte s tím, že psi potřebují na záchod několikrát denně stejně jako vy. Jde o živého tvora s potřebami a pokud chcete, aby byl u vás šťastný, je třeba svůj čas věnovat i jemu. Jedná se totiž o vašeho nejlepšího přítele, kterého získáte na velkou část svého života.
mourovaná kočka
            Nezapomeňte, že vás zvířata potřebují stejně jako vy je. Dokáží vás udělat šťastnými, přijít k vám kdykoliv budete smutní, ale na oplátku očekávají pozornost. Váš život však nabere nový smysl, pokud se odstěhujete od rodiny s mazlíčkem, jistě v sobě pocítíte jisté prázdno a neexistuje lepší způsob, jak toto prázdno vyplnit, než pořídit si k sobě nového kamaráda. Samozřejmě ale nesmíte zapomenout na mazlíčka u rodiny, který s vámi žil již několik let. A jistě je můžete zkusit spolu seznámit. Třeba se z vašich mazlíčků stanou zvířecí přátelé.

Related Posts