Chyby za volantem mohou být někdy osudné

Na české silnice vyjíždí dnes a denně doslova směsice řidičů. Jsou mezi nimi zkušení matadoři, nebo naopak nováčci, a v širokém spektru všech těchto účastníků silničního provozu jsou lidé jak ohleduplní, tak i bezohlední. Říká se, že právě ohleduplnost a schopnost předvídat situaci je znakem dobrého řidiče. Sáhněme si nyní do svědomí a podívejme se na své řidičské dovednosti do vlastního pomyslného zrcadla.
plynulý provoz

Riskantní předjíždění

Strach a nervozita za volant nepatří, ale to je pouhá teorie. Existují totiž určité situace, kdy jsou řidiči nesví, a jednou z nich je předjíždění. Předjíždět opravdu bezpečně a na přehledném úseku podle statistik zvládá pouhých 20 procent řidičů, ostatní zbytečně riskují a nechají se vtáhnout do situace, kdy je pohyb za pomalu jedoucím vozidlem dohání k šílenství.
dopravní zácpa

Zpětné zrcátko

Poměrně častá chyba při předjíždění vozidla nebo překážky je, že zapomínáme na pohled do zpětného zrcátka. Bývá to osudné ve chvíli, kdy se právě ve stejném okamžiku chystá váš vůz někdo předjet, zatímco jste dosud nedali znamení o změně směru jízdy.