Životní styl

Co všechno si můžete přivodit nadměrným stresem

Stres bývá někdy nazýván zabijákem lidstva. Stresu se ovšem někdy dá velice obtížně vyhýbat a nelze ho z našeho života úplně odstranit. Takovým situacím se zkrátka mnohdy nevyhneme. V různých podobách se s ním totiž setkáváme takřka každý den. Ovšem tomu nadměrnému stresu už bychom se pokusit vyhnout měli, jeho zvýšené množství by totiž mohlo mít negativní dopady na náš negativní organismus. Jak moc ovlivňuje naše zdraví? Podle nejrůznějších studií je stres dokonce až v 60% příčinou různých lidských onemocnění a nemocí. A to je poměrně alarmující číslo.
A v čem konkrétně se může nadmíra stresu odrazit na našem zdraví?
stres podnikatele

§  může nám narušit náš trávicí systém – stres často utápíme v nezdravém jídle, ať už jde o různé sladkosti, chipsy, rychlé občerstvení a podobně s představou, že nám právě nezdravé jídlo zlepší naši náladu. Ve stresu tělo také jiným způsobem zpracovává potraviny, a to může mít za následek problémy s trávením jako například zácpu, nadýmání, plynatost či naopak průjem.
§  zvýšené riziko srdeční příhody – problémy se srdcem může způsobovat chronický stres
§  bolesti hlavy – nadměrný stres může způsobovat nejen bolesti hlavy, ale může také vyústit až v nepříjemné migrény
§  problémy s pletí – pupínky, ekzémy, vyrážky, předčasné stárnutí, tj. vrásky atd.
 vyčerpaná žena
A jak se tedy negativním dopadům na naše zdraví účinně bránit?
Možností, jak předejít neblahým dopadům na náš organismus je hned několik. Předně jde o různé uklidňující techniky, jako je relaxace, meditace, jóga apod. Dopřávejte si také dostatečný spánek, ke kterému vám pomůže levandulový éterický olej nebo třeba teplý meduňkový čaj, po kterém budete spát jako miminko.
Snažte se, pokud je to jen trochu možné, vše řešit s nadhledem a nepodléhat různým vyhroceným situacím – všechno se dá nějak řešit a zdraví máme jen jedno.

Related Posts