Ženy

Nikdy není pozdě na to být spokojenější

Muži obvykle nemají takovou potřebu něco měnit. Věci kolem sebe moc neřeší a většinou ani nemusí. Protože my to řešíme za ně. Nejdříve jsou to matky a ty pak nahrazují partnerky. Žena má každý den mnohem více úkolů než muž. A jen málokterý partner to dokáže náležitě ocenit a partnerku pochválit, či jí dokonce nabídnout pomoc. Muži mají obecně pocit, že jejich úloha v partnerském a rodinném životě je jediná.
červený budík
Chodit do práce a vydělávat peníze. Jenže doba se mění a neměli bychom se bát muže zapojit i do domácích prací a výchovy dětí. Je třeba si hranice pevně vymezit. Nenechat je aby vše leželo jen na našich bedrech ale připomenout jim, že děti jsou stejně tak naše jako jeho. A my nejsme jen uklízečky, kuchařky a opatrovatelky v jedné osobě. Neustálý koloběh povinností nás vyčerpává a život nás tak může vlastně přestat bavit.

Chce to více času pro sebe

Někomu pomůže volný víkend, zajet si s kamarádkou do lázní, někomu stačí volný večer třeba v divadle, kině, pár skleniček v oblíbeném baru. Máte už dlouho sen, že se naučíte francouzsky a vždy jste si říkala, že na to nemáte čas. Chyba, začít můžete právě dnes. Je tolik možností a nabídek, stačí si vybrat. Chtěla jste začít malovat, plést nebo vyrábět dekorace. Výborně, s chutí se do toho pusťte.
východ slunce za ženou

Práce musí bavit

Ale příčina vyčerpání a nespokojenosti nemusí pramenit jen s rodinného života a nedostatku volného času. Zkuste se zaměřit také na své zaměstnání. V tom býváme často nespokojení a vnímáme ho jen jako způsob obživy, protože složenky se prostě platit musí a nikdo to za nás neudělá. Ale práce by nás měla také naplňovat a bavit. Jen pro málo šťastlivců z nás je práce i koníčkem. Trh práce je veliký, nabídky jsou stále větší a lákavější, už zdaleka není čas největší krize. Poohlédněte se tedy po práci, která vás bude těšit a váš život také obohacovat.
 
 
 

Do toho

Neexistuje ideální život. Bezproblémové děti, které nezlobí, perfektní partner po vzoru úžasného krále Miroslava ani práce, ve které vyděláte balík bez většího úsilí a ještě s úsměvem na tváři. Každá ze svých nároků musíme občas něco slevit, nikdy by to však nemělo být natolik, aby nám z našich snů a představ nezůstalo vůbec nic.
Život je krásný ale taky krátký. Co, neuděláme dnes, už nemusíme stihnout nikdy. Každý den bychom měli žít naplno a vyždímat z něj všechno co jde. A nezapomínejte, nic není nemožné, musíte jen chtít, dát si cíl a jít si pevně za ním. Pak dokážete úplně cokoliv. Tak s chutí do toho milé dámy.

Related Posts