Nákupy

Dovolené s karavanem

Plánování

Spousta lidí každým rokem vyráží na dovolenou, přičemž u každého je něčím specifická. Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíme řešit je bezesporu ubytování, protože někde spát musíme. Kromě klasického ubytování můžeme jet s karavanem, přičemž ten si nemusíme kupovat, ale zapůjčit jej, což záleží podle toho, jak často jej budeme využívat. Výhoda je rozhodně v tom, že můžeme ušetřit dost peněz, ubytování jsme hned, a ještě k tomu tu máme své soukromí.

obytný vůz

Než vyrazíme, tak bychom si měli zjistit, kde budeme parkovat a podívat se, jaké možnosti máme v okolí a jak daleko je to třeba do obchodu. Dále záleží, jaký typ karavanu máme, přičemž u těch lepších sledujeme dostatek vody, plynovou bombu a tak dále. Nesmíme zapomenout ani na dostatek pití, léky, doklady a další důležité věci, bez kterých se na dovolené rozhodně neobejdeme. Při delší cestě bychom neměli zapomínat na přestávky.

Tažné za auto

Když se podíváme na váhu naloženého karavanu, tak může mít klidně hmotnost okolo 1 500 kg. To už je rozhodně dost, takže musíme na to mít vhodný vůz. Těžko budeme s malým tříválcovým motorem v městském autě tahat takovou váhu. Jestliže auto již máte a uvažujete právě nad karavanem, tak se podívejte do technického průkazu, jakou maximální hmotnost bržděného přívěsu můžete tahat. Jestliže se vlezeme do limitu, tak můžeme karavan za auto zapřáhnout.

tažení přívěsu

K tomu však potřebujeme dobré tažné zařízení. Jestliže máme vůz Jeep, tak se můžeme dívat na tažné zařízení na auto Jeep https://www.amsa.cz/Jeep. V současné době je na automobily tohoto výrobce spousta produktů, takže si můžeme vybírat. O montáž se nemusíme starat, protože stačí koupit tažné s elektroinstalací, což předáme servisu a oni se postarají o montáž. Veškeré tažné jsou homologovány do provozu, takže zapsání do technického průkazu na úřadě není žádný problém.

Related Posts