Nákupy

Jak na potíže s prostatou?

Prostata je malá žláza, skrze kterou vede močová trubice. https://www.esvit.cz/led-trubice Postupně, s přibývajícím věkem, se zvětšuje. Obvykle se ale uvidí, že má zhruba velikost jako kaštan. Prostata trápí především muže ve středním věku, ovšem není dnes již výjimkou, že potrápí muže daleko mladší.

Jak poznáte, že máte s vaší prostatou potíže? Může vám k tomu pomoci rozpoznání jednoho z následujících příznaků. Mezi ně patří obtížné močení, které může často doprovázet i bolest. Častým příznakem je také nucení jít močit krátce poté, co muž vyprázdnil obsah svého měchýře. V některých případech dokonce dojde k úplné zástavě močení. Dalšími pozorovatelnými příznaky jsou třeba slabý proud při močení nebo obecně velmi časté nutkání k močení, a to především v nočních hodinách.

pisoáry

Za tyto příznaky může zejména zvětšení prostaty, které je přítomno u celé řady onemocnění. Nejčastěji jsou to zánětlivá onemocnění prostaty. Mezi další nemoci prostaty řadíme nezhoubná zvětšení prostaty nebo karcinom prostaty.

Jak ale léčit tyto potíže s prostatou? Pokud navštívíte lékaře, s největší pravděpodobností vám napíše účinné léky. Chcete-li však dát přednost něčemu přírodnějšímu, můžete začít s užíváním bylinek, které mají prokazatelně příznivý vliv na vaši prostatu. Ty můžete koneckonců užívat i jako prevenci proti různým obtížím. Mezi takové bylinky řadíme kopřivu, kotvičník, zlatobýl nebo vrbovku. Můžete je konzumovat pomocí různých přírodních preparátů zakoupených v lékárně, nebo třeba v sypké sušené formě pro přípravu čaje.

kopřivy

Pokud máte ale přetrvávající obtíže či velmi výrazné příznaky, určitě se nesnažte kompletně vyléčit pomocí bylinek. Místo toho raději navštivte lékaře, který vám udělá vyšetření a nasadí vhodnou léčbu, aby vám ulevil od vašich problémů.

Pokud si chcete o tomto tématu počíst více, podívejte se na článek o lécích na prostatu Erectmax.

Related Posts