Nejhorší věci na darkwebu


Na temný web se jen tak nedostanete, musíte mít speciální prohlížeč Tor, který zvládne složitější kódování a zároveň vás dokáže udržet v anonymitě. Je však nutné si ho umět dobře nastavit, jinak se zavirování systému nevyhnete. Darkweb je plný roztodivných stránek, které ve vás vyvolají úzkost a nejednou vás dokonce dokáží vyděsit.
dark web

Návody

V temnějších zákoutích internetu naleznete celou řadu návodů. Nejedná se však o tradiční tipy jako jsou například recept na nakládané zelí nebo návod na opravu kola. Jde o daleko obludnější varianty téhož. Na darkwebu se můžete naučit, jak uvařit a zkonzumovat člověka nebo jak si vyrobit podomácku bombu. Takhle to zní spíše jako recese, ale texty jsou vyhotoveny ve zcela vážném duchu. Mnohdy jsou přiloženy i fotografie, takže si můžete prohlédnout, jak bude na talíři vypadat lidské ragú, když se do jeho přípravy rozhodnete doma pustit. Raději si ale udělejte dušenou karotku. Ta vás do vězení určitě nedostane.

Drogy a zbraně

Uvažovali jste někdy jak je vůbec možné objednat si přes internet zbraň, drogy nebo dokonce nájemného vraha? Pomocí googlu to určitě nejde, ale na temném webu se jedná o zcela běžné komodity. Máte-li však v plánu si takto něco z výše zmiňovaného pořídit, musíme vás varovat. Mnohé z těchto stránek jsou totiž falešné a jsou zřízovány policií. Pokud byste těchto služeb využili, byť i jen pro zábavu, dopustíte se vážného porušení zákona.
muž s maskou

Teroristické skupiny

Součástí temného webu jsou i náborové weby různých teroristických organizací, které zde verbují své členy. V podstatě jde o propagandistické stránky, které slibují první poslední. Nejčastěji jsou zřizovány islámskými fundamentalisty, ale narazit můžete i na stránky různých afrických a jihoamerických bojůvek. Stejně jako v minulém případě, i zde si dávejte pozor, kam klikáte. Tedy alespoň pokud není vašim vroucným přáním nechat se zatknout pro podezření z terorismu.