Rychlost internetu se výrazně zrychluje!

Internetové připojení přes WiFi zrychlilo až na rychlost 14,4 Mbit za sekundu, to vyplívá z měření serveru DSL.cz. Celková rychlost vzrostla na letošní rok o 19 procent. Rychlost internetu vedena optickými kabely vzrostla na 26,1 Mbit za sekundu. Rychlost kabelového připojení až na 36,2 Mbit za sekundu. Rychlost připojení na telefonních linkách se drží stále na rychlosti 11,8 Mbit za sekundu.
U nejrychlejšího mobilního internetu prostřednictvím sítě LTE zvýšili rychlost všichni čeští operátoři. Největší rychlost zaznamenala společnost Vodafone, a to 35,16 Mbit za sekundu. Za letošní rok se tedy zvýšila až o 12 procent.
V pomalejší síti 3G vzrostla rychlost pouze u operátora T-Mobile, s rychlostí 9,52 Mbit za sekundu se drží na prvním místě mezi českými operátory.
prst podnikatele
V celkové rychlosti zaostáváme!
Celková rychlost z pohledu celku není nějak extra slavná. Podle mapy internetu se 84 procent Čechů připojuje s rychlostí menší než 10 Mbit za sekundu. Rychlejší a lepší připojení k internetu ke výhradou pouze hrstky našich obyvatelů. Rychlejší linky 10 Mbit za sekundu až 30 Mbit za sekundu využívá pouze necelých 14 procent uživatelů internetu. Nejvyšší rychlosti 30 Mbit za sekundu a více využívá pouhá 2 procenta přípojek, což je nevelké číslo. Reálnou rychlostí 100 Mbit za sekundu dosáhlo podle měření pouze 141 zařízení.
světla na dálnici
Na závěr z těchto údajů vyvozuji, že většina lidí používá připojení k internetu pouze k jednoduché a běžné práci s internetem. Většina Čechů si myslí, že takto rychlý internet nepotřebuje a poté směšně pokulháváme za běžným evropským průměrem rychlosti internetu. Vysoké rychlosti připojení si užívá pouze hrstka lidí, kteří tak vysokou rychlost požadují kvůli zaměstnání, nebo k hraní počítačových her. Většina lidí si za tento rychlejší internet nechtějí připlatit a často šetří za něco, za co by se šetřit vůbec nemělo.