Nákupy

Vyčistěte své koupaliště

Mít čistou vodu je velice důležité. Platí to ale nejen o tekutině, kterou chcete pít, ale ve které se chcete koupat. Pro čistou vodu byste měli udělat maximum.

Vyčistěte své koupaliště

Vedro, vedro a zase jenom vedro. Tak přesně by se daly pospat letní prázdniny posledních několika let. Už od května bylo vždy jasné, že léto bude zase tropické, a i když se minulé prázdniny mezi rekordně teplé nezařadily, není vůbec jasné, jestli to byla pouze výjimka potvrzující pravidlo nebo předzvěst chladnějších letních období. V případě první možnosti byste si měli na zahradu pořídit nějakou formu koupání, díky které budete alespoň doma neustále svěží. Samozřejmě, můžete to řešit pravidelným sprchováním, ale to není tak zábavné, jako čvachtat se ve vlastní vodní nádrži.

Balónky ve vodě

Super navíc je, že nemusí stát kdovíjak velké peníze. Nadzemní bazény se dnes dají sehnat takřka za pár babek, takže není problém koupit si nějakou větší plochu. Sice pohled na vaši zahradu už asi nebude tak líbezný jako dříve, ale na druhou stranu se nebudete muset doma potit neustále na gauči nebo se tlačit někde na veřejném koupališti. Nemá však pouze pozitiva, ale i několik negativních stránek. Jednou z nich je i údržba vody.

Vhodná chemie

Udržování vody v čistotě skutečně není žádný med, hlavně co se týče nekrytých vodních ploch. Budete potřebovat minimálně vhodné chemické pomocníky, ideálně chlór, případně aktivní kyslík. Jedná se o preparáty, každý založený na jiném principu, které slouží k čištění vody. Využívají se v hojné míře nejen u domácích bazénů, ale rovněž i na veřejných koupalištích. Chcete-li exotiku, můžete si pořídit i mořskou sůl, ovšem tu musíte zkombinovat se solonizační jednotka. Ta však není vůbec levná.

Bazénová voda

Co na stěny?

Voda se také může zašpinit od stěn. Ty byste tedy měli rovněž udržovat v čistotě. Ale jak to udělat? Jednoduše. Vyberte si některý ze speciálních bazénových vysavačů. Jedná se o velice vhodný doplněk, který vám může s touto nepříjemnou prací hodně pomoci. Navíc nemusí jít o kdovíjak drahou záležitost. Hlavně ruční modely se dají koupit za poměrně slušné peníze.

Related Posts