Nákupy

Co prozradí barva šatů?

O tom, že šaty dělají člověka, už nemůže být žádných diskuzí. Odstíny námi zvoleného odstínu pak dokážou mnohé prozradit nejenom o tom, jaký je náš oblíbený odstín. Odhalí naši osobnost, povahu a vlastnosti. Co tedy který odstín prozradí? Velmi oblíbená je černá, která symbolizuje mnoho významů. Je spojována s tajemnem, mystikou, smutkem, ale i erotikou, sílou či podřízení (jeptišky jsou podřízeny Bohu, proto nosí černé šaty). Člověk upřednostňující tuto barvu toho v sobě ukrývají mnoho, což okolí může odrazovat. Ale ne celé, pro další část mohou naopak představovat výzvu – dozvědět se tato tajemství. Velkou výhodou černého oblečení je jeho neutralita – zkombinujete ho s jinými odstíny a zároveň je vhodný pro všechny společenské situace. Další výhodou je pak to, že opticky zeštíhluje a zároveň podtrhuje siluetu. Platí zde pravidlo všeho s mírou, protože přílišné používání vede ke sklíčenosti a odsává životní energii.

easter-2168521_960_720

Červená je symbolem vášně, lásky, dominance, smyslnosti, ale také hněvu agrese. Nosí ji sebevědomí lidé, kteří si jdou za svými cíli a umí jednat s ostatními lidmi. Její nošení zrychluje tlukot srdce a dech, dodává energii, posiluje vůli a pomáhá jít si za svými cíli. Protože ale také podněcuje k hněvu, nedoporučuje se ji nosit na důležitá jednání.

Modrá je symbolem komunikace a sdělování, uvolňuje mysl a tím podporuje k lepšímu vyjadřování a sdělování myšlenek. Je vhodnou volbou pro důležité setkání či pracovní pohovory – navozuje totiž pocity důvěry, stálosti a loajality.

Bílá zase symbolizuje čistotu a nevinnost. Protože odráží světlo, je jasnou volbou pro horké letní měsíce. Tato barva pomáhá řešit nepříjemné situace, zbavuje strachu a vrací optimismus do žil.

fashion-5245886_960_720

Fialová je duchovní barvou, zklidňuje hyperaktivitu, ale naopak podporuje intuici a kreativitu. Vyvolává inspiraci a respekt, což má za následek, že ji často nosí vysoce postavení lidé. Fuchsiové šaty navíc působí romanticky a podporují ženskost.

Žlutá je barva sluníčka, je to optimistická, veselá, hřejivá a jasná barva, která posiluje sebevědomí a vyjadřování názorů. Příznivě také působí na trávení.

Zelená symbolizuje přírodu, takže je uklidňující, zlepšuje soustředění a posiluje nervovou soustavu. Má také příznivý vliv na city, lidské vztahy a pocity sounáležitosti. Je také barvou prosperity a bohatství.

Related Posts