Business

Co vše lze shrnout pod pojem „montáž nábytku“

Montáž nábytku Praha, to není jen sešroubování několika desek šatní skříně z hobbymarketu, pod tímto pojmem se ukrývá celá řada variant. Netroufáte-li si na tyto práce sami, nebo nemáte-li k dispozici potřebné nářadí, můžete požádat o pomoc některou ze stěhovacích firem.

velká nábytková stěna

Kuchyňské linky – přestěhovat na nové působiště původní kuchyni je možné, ale jde o velmi náročný proces. Musí se vše pečlivě zaměřit, ukotvit podle typu příčky horní řadu skříněk, připojit vodu a odpad, usadit pracovní desku, případně provést elektroinstalační práce. Pro nezkušeného amatéra opravdová zkouška zručnosti.

Vestavěné i samostatné skříně – stěhování se dnes poměrně často týká i vestavěných skříní na míru, k nimž nemáte montážní návod, a mnohdy už ani neexistuje firma, která je původně instalovala. Demontáž vyžaduje přesný postup a na novém působišti (při stěhování) je obvykle nutný přířez a podobné úpravy.

Postele – jedno i dvoulůžka, dětské palandy, z masivu i z dřevotřísky, to vše lze demontovat a znovu smontovat. Pouze u dřevotřískových dílů musíte počítat s rizikem, že mohou nastat potíže ve spojovacích prvcích (protáčení vrutů, rozviklané spoje apod.)

nábytek v obýváku

Kancelářský nábytek – nejen bytové prostory, ale i kanceláře vyžadují při stěhování některé kusy nábytku rozmontovat a opět poskládat. Takové akce většího rozsahu znamenají nasazení většího počtu pracovníků a potřebné techniky. Důležité je všechny komponenty pečlivě označit, aby nedošlo k jejich záměně a k chaosu v průběhu stěhování.

Instalace garnýží – všechny typy garnýží, některých rolet, žaluzií a dalších systémů v blízkosti oken vyžadují vrtání příklepovou vrtačkou. Do cihlového zdiva nebo do vápenocementových tvárnic se vrtá snadno, ale narazíte-li na betonový překlad, máte o zábavu postaráno.

Zrcadla, lustry a předměty ve výškách – pro někoho představují práce na štaflích nepříjemnou zkušenost, které se snaží vyhnout už jen v samotném principu. Může vám to připadat jako hloupost, ale i metr nad zemí je pro některé z nás zdroj závratí, zvláště pak, jsou-li štafle patřičně vratké.

Related Posts