Životní styl

Dbejte o svá záda a zpevněte střed těla

Středový systém těla, takzvané core, vám umožňuje stát, chodit, balancovat a pokud je zdravý, také drží tělo ve správné poloze. Pokud není dostatečně vytrénovaný, vše tahají záda, břicho je povolené a může dojít k nepříjemnému zablokování. Doporučuje se každý den věnovat několik minut základnímu posilování, například následujícími jednoduchými cviky.
masáž zad muže


1. Superman


Kleknete si levým kolenem na podložku, pravou nohu natáhnete rovně dozadu. Současně zvednete levou ruku vodorovně s podložkou a nataženou pravou podložíte pod rameno tak, aby záda zůstala vodorovná s podložkou a levá ruka s pravou nohou je prodlužovaly. Hlavu držte nataženou v prodloužení páteře tak, jako když stojíte, a díváte se rovně před sebe. Počítejte do dvaceti a poté končetiny prohoďte. Postupně tento cvik provádějte po delší dobu.

 

2. Prkno

 

Asi nejznámějším cvikem je takzvané prkno, při kterém celé tělo natáhnete jako při pánském kliku a ruce položíte na lokty. Opět počítáte do dvaceti a s tréninkem interval prodlužujete. Opět hlavu držíte v prodloužení páteře, abyste si nepoškodili krční páteř a posilovali správně.
pozice prkno

 

3. Prkno na boku

 

Velmi zajímavou alternativou klasického prkna je způsob, při němž se položíte na bok chodidla a podepřete se loktem příslušné ruky. Boky protlačujete nahoru a dáváte pozor, aby bylo vaše tělo celé v přímce. Volnou ruku buď můžete položit podél těla, nebo si cvičení ztížit tím, že jí upažíte. Stejně tak si více zaposilujete, když zvednete horní nohu. Počítáte v poloze do dvaceti a následně prohodíte strany.

 

4. Uvolnění

 

Nakonec se uvolněte v kleku na zemi, kdy tělo stulíte ke kolenům, položíte hlavu, natáhnete ruce a uvolníte páteř.

 

Čím více času budete cvičení svého středu těla věnovat, tím odolnější budete proti bolestem v kříži, nebo oblasti žeber. Ale nic se nemá přehánět, tak opatrně.

Related Posts