Životní styl

Mládí a alternativní život

Co je vlastně životní styl? Druh života, způsob, jakým se člověk obléká, co jí a pije, jakou hudbu poslouchá a jaký je jeho celkový vzhled. S tím také souvisí náhled na svět, okruh koníčků a zájmů, přátelé nebo naopak vyhledávání samoty. Prostě je spousta faktorů, které styl života ovlivňují, někdy to může být jen na krátkou dobu, někdy na mnoho let a v mnoha případech i do konce života.
kluk v džínách
 
Zlatá střední
 
Většina z nás žije běžným, klidným životem, udržuje si svůj okruh přátel, má své stálé zvyky, věnuje se svým oblíbeným činnostem. Nemusí tomu tak být jen u střední nebo starší generace, obdobně mohou žít i mladí lidé.
fanoušci na koncertě
 
Mládí vpřed?
 
Mládí se vyznačuje tím, že se do všeho vrhá po hlavě, všechno chce zkusit na vlastní kůži a rady starších a zkušených jim připadají naprosto zbytečné a zkreslené.
 
Velkým hitem je pak žít alternativně s naprostým souladem s přírodou. Příznivci tohoto životního stylu jsou od ostatních rozpoznatelní lehce. Svou roli při volbě toho, jak budeme žít, má rodina, prostředí, ve kterém jsme vyrůstali. Další výrazný vliv pak má naše okolí. A právě opakem toho všeho je zkusit něco jiného, tím může být třeba alternativní životní styl.
 
Už prvními příznivci tohoto způsobu života byli hippies. Ti nosili oblečení plné květin, prosazovali mír a lásku a propagovali svobodu a otevřenost.
 
Vegetariáni a nositelé dredů jsou označováni za rastafariány. Z hudebních stylů vyznávali reggae a chodili zahaleni do svršků červených či zelených.
 
U nás jsme je označovali jako pankáče, lidé, kteří nežili zrovna v souladu se zákonem, uměli provokovat a to nejen tím, co na sebe oblékli, ale také hudbou, kterou poslouchali.
 nohy u skateboardu
Posluchači techna jsou další zvláštní skupinou. Muzika, kterou vyznávají, je velice specifická, která má navodit jiný duševní stav.
 
Sport je zdravý, o tom není žádných pochyb. Ti, jež mají v oblibě jízdu na skejtu, tradiční sportovní oblečení nenosí, vyznávají pohyb a o tom vypovídá i jejich styl oblékání, široké kalhoty a plandající triko, kšiltovka. Vyhledávají nebezpečné, až riskantní, situace.
 

Related Posts