Domov

Jak se zabydlet v novém domově

Přestěhujeme se do našeho vysněného hnízdečka, někdy do většího, jindy do menšího, ale stále cítíme, že to není ono. Máme pocit, jako bychom byli na návštěvě. Není nic divného, že se lidé v novém bydlení někdy necítí dobře. V případě novostavby to může být způsobeno tím, že jsme se stále s novým bytem ještě nesžili. Když se přestěhujeme do bydlení, kde žil před námi někdo jiný, může to být způsobeno tím, že stále vnímáme energii cizího člověka nebo rodiny. Pomoc v tomto případě je celkem snadná. Začít bychom měli tím, že vymalujeme. Důkladně vše uklidíme. Využít můžeme i oheň a pravidelně v domě zapalovat svíčky. Říká se totiž, že oheň má očistné účinky, posiluje energii domu. Vyzkoušet můžeme i různé vonné svíčky, tyčinky nebo kadidla. Vůně bylin dokáže čistit prostor, ne nadarmo se proto při Vánočních svátcích zapaluje františek nebo purpura.
historický stůl

Ideální je, když v domě nezůstane nic, co by vám připomínalo minulé majitele. Ať už jde o květiny, obrazy, skříně, police na zdi. Naopak co nejvíce se obklopte tím, co máte rádi a dělá vám radost, fotky dětí, suvenýry z dovolené, oblíbené knihy.
Změna je život
Je jedno co změníme, důležité je že přijde změna. Změnit něco, znamená přinést do bydlení kus nové energii. Sůl na podlahu je jednou z možností a za zkoušku to jistě stojí. Starou energii v bytě podle učení Feng-šuej prý dokonale odstraní sůl vysypaná na podlahu, kterou necháme přes noc působit, ráno vysajeme a potom ihned vysypeme daleko od domu.
relaxační večer u krbu
Když nic nepomáhá
Pak je tou nejlepší radou dát věcem volný průběh. Jsou věci, které potřebují svůj čas, a i zvyknutí si na nový domov trvá. Zaměřit se zatím můžeme na dobré vztahy se sousedy, protože to je k nezaplacení. Zvěte přátelé na návštěvu, vařte, pečte, tancujte, cvičte, zkrátka chovejte se tak, jak jste byli dříve zvyklý, ono jednoho dne se jistě začnete cítit jako doma.

Related Posts