Domov

Nemusí to být až tak složité

Jste v situaci, kdy po dlouhém hledání a brouzdání po internetu jste stále nenašli tak výhodnou banku, která by vyhovovala vašim možnostem? V případě zájmu vám zajímavou nabídku nabídne www.tee-hee.cz/jde-to-i-bez-starosti, kterou si po předčení máte možnost v klidu si promyslet.
Tak, jak všechno má svoje pravidla, plusy a mínusy, tak nejenom banky, ale i nebankovní společnosti, si svůj zisk určitě a v každém případě na klientovi vyberou. Takže, co je při každém spotřebitelském úvěru i“ hypotéce na cokoliv“ důležité:
domek v bublině
· Uvědomte si, do čeho chcete jít. Hlavně důkladně propočítejte vše, než se pro hypotéku rozhodnete. A to proto, že je to PRAVIDELNÉ splácení každý měsíc, a to je většinou na 20 až 30 let. Je to velmi dlouhá doba a nemůžete vědět, co vše se může stát.
· Když máte možnost využít zkušeného a kvalitního makléře, který má praxi a zvlášť dobré kontakty v bankách, tak máte velkou šanci na hypoteční úvěr s přijatelnou úrokovou sazbou. Ušetří Vám to s makléřem spousta času, ale nemusí to být tak výhodné. Pokud si to nevyběháte sami a získáte nejnižší úrok, bez poplatků a podobně, je to vaše zásluha. V tomto případě část peněz z „nějakých poplatků“ při hypotéce určitě nezíská makléř a VY to nemusíte bance zaplatit. Může se tak jednat i o několik desítek tisíc ročně, které tím, že si vše vyběháte sami, ušetříte. A to je na pováženou.
drobné na domek
· POJISTIT se pro případ nemožnosti splácení z důvodu: nemoci, úmrtí, ztráty zaměstnání na určitou dobu, zcizení…. Je velmi důležitá ochrana pro vás a vaši rodinu.
· VŽDY si důkladně přečtěte smlouvu. Vše, na čem jste se s bankou (věřitelem) domluvili by mělo být přesně formulované ve smlouvě ještě před podpisem. Hlavně pokud se bude jednat o zástavě nemovitého majetku, tam musí být přesně popsáno to, co chcete nebo na čem jste se konkrétně s věřitelem domluvili. Čemu nebudete ve smlouvě rozumět, tak si to nechte předem a důkladně vysvětlit. Protože pokud by někdy v průběhu splácení mělo dojít ke sporům, jež by vyústili až k jednání u soudu – tak platí staré pořekadlo: „ co je psáno, to je dáno“.
· FIXACE úrokové sazby je důležitá. Přibližně to bývá na 5 až 7 let i více. Zvlášť, pokud vám banka nabízí výhodný úrok.
klíče na dlani

Na našem trhu je mnoho bank a nebankovních společností. Každá z nich má jiné podmínky, proto si vyberte takového věřitele, u kterého podmínky dokážete splnit.

Related Posts