Jaké jsou výhody polykarbonátu a kde tento materiál využijete?


Plánujete postavit si na zahradu skleník, pergolu nebo přístřešek na sezení či pro své auto? Využijte k tomu polykarbonátové desky. Mají své nesporné výhody.

Jaké jsou výhody polykarbonátu a kde tento materiál využijete?

Polykarbonát je jednoduše řečeno termoplast a tento materiál má své obrovské výhody. Polykarbonátové desky najdou uplatnění na zahradě ale i na veřejných prostranstvích se s ním můžeme často setkat. Jaké jsou jeho výhody a proč sáhnout právě po něm, když budete chtít postavit altánek, pergolu, zimní zahradu, skleník nebo přístřešek?

pexels-photo-1084540

Odolný a přitom lehký

Z polykarbonátových desek se staví například i zastávky, desky se využívají i na výstavbu venkovních sportovních stadionů, na veřejných prostranstvích se s nimi tedy setkat můžete poměrně často. Kromě toho jde o výborný materiál, který lze zužitkovat na zahradě domu. Jde o velmi odolný materiál, který výborně odolává všem vlivům počasí i slunečnímu záření, neohrozí ho ani déšť či vítr, je pevný a nedá se tedy ani nijak poškodit mechanicky. Navíc je velmi lehký, což usnadňuje výrazně manipulaci s ním a i samotnou instalaci. Dá se ohýbat a přitom se nepoškodí, je skutečně všestranný.

pexels-photo-1084542

Jaké máme druhy

Polykarbonátové desky mohou být plné nebo dutinkové. Polykarbonát plný Lehke-krytiny je velmi podobný tabulovému sklu, ten dutinkový se skládá z více desek, které tvoří postupně dutinky neboli komůrky. Oba typy lze využít na výstavbu nejrůznějších přístřešků, zastřešení a hojně se využívají ke stavbě skleníků. Odolnost materiálu je skutečně velká, z vnitřní i vnější strany mají desky vrstvu, která je chrání před vlivem UV záření, takže i na sluníčku desky odolávají a neztrácí nic na svých vlastnostech.

Polykarbonátové desky je možné získat v nejrůznějších velikostech a typech, mají velmi široké využití a jde také o materiál, který je cenově velmi příznivý. Přitom vydrží dlouhé roky stále stejný, má skutečně dlouhou životnost, i proto se využívá často nejen pro domácí využití ale i na stavbu veřejných zastávek a přístřešků.

S polykarbonátem rozhodně nešlápnete vedle, ať už si budete doma chtít postavit cokoliv.

Related Posts