Domov

Je možné si koupit cenově výhodné bydlení? Jednoznačně ano

Bydlení nemusí být za každou cenu předražené, a to ani když se rozhodnete bydlet v hezké lokalitě. Jen musíte myslet trochu více alternativně.

Je možné si koupit cenově výhodné bydlení? Jednoznačně ano

Kdo chce dneska bydlet slušně, musí se obvykle zadlužit prostřednictvím hypotéky na dlouhá desetiletí dopředu. Takto žijí miliony lidí v celé republice. Ovšem nemusí tomu tak být. Stačí jen trochu přemýšlet. V současnosti si kupovat byt v nějakém větším městě je finanční sebevražda, jelikož takřka nikdy nebude stát méně než milion korun. Většinou však stojí o dost více. A ne každý na to má. Vlastně skoro nikdo. Navíc je řeč o malých bytech, které nejsou příliš prostorné, což je další problém.

Levné bydlení

Proto je daleko výhodnější investovat své peníze do mnohem levnější celoročních mobilních domů. Jejich nižší cena je samozřejmě jejich největší výhoda, ale není ani zdaleka jediná. Tento druh obydlí má daleko více výhod.

Tím asi největším benefitem je vnitřní vybavenost. Ta je na jedničku s hvězdičkou. Samozřejmě to platí primárně o nejnovější modelech, ale i některé starší typy jsou zařízeny poměrně dobře. U moderních domků naleznete prakticky vše, co si od moderního bydlení dnešní člověk slibuje. To znamená kvalitní nábytek, a to jak po stránce technické, tak i co se týče designu a moderní elektronika ve formě mikrovlnné trouby, případně v některých modelech i televizního přijímače. Nemusíte tedy nic navíc kupovat, vše dostanete v jedné ceně. To se vám při koupi standardního typu bytu asi nestane.

Moderní vybavení

Můžete se kdykoliv přestěhovat

Když si pořídíte byt, nemusíte si kupovat pozemek, ale v případě pojízdného bydlení je to potřeba. To může být docela velká nevýhoda, i když jak se to vezme. Vzhledem k tomu, že není potřebné mít zrovna drahou stavební parcelu, není to zase takový problém. Pořídit si kousek louky někde u cesty může stát relativně malou sumičku a vy získáte pěkný plácek na bydlení. A když jich budete mít více, můžete se klidně stěhovat kdy se vám zachce. Toto samozřejmě běžně lidé nedělají, alespoň ne často, ale tato možnost zde je. Třeba se tak dá uniknout před případnou velkou vodou.

Related Posts