Nákupy

Kids friendly zahrada? Ano, jde to!

Zabavit alespoň na chvíli naše malé ratolesti je mnohdy nadlidský úkol. To platí dvojnásob v době letních prázdnin, kdy děti nemusí do školy ani školky a tráví doma celý den. Sluníčko příjemně hřeje a přímo vybízí k pobytu na čerstvém vzduchu. Děti jsou plní energie, chvilku neposedí a my dospělí bychom nejradši jen tak lenošili. Existuje vůbec nějaké řešení, jak tyto dva zdánlivě rozdílné světy spojit? Řešení je blíž než si myslíte, stačí se podívat na zahradu!

holčička s knihou

Také máte doma malé neposedy, který nic neudrží na jednom místě? Na tradiční deskové nebo karetní hry je už asi neutáhnete, elektronika není zrovna ta nejlepší zábava do horkých letních dnů, ale pokud máte kolem domu alespoň malý kousek travnaté plochy, máte vystaráno. Zahrada se může během okamžiku proměnit v dětské hřiště, kde se děti zabaví na dlouhé hodiny. Vy je přitom můžete z vpovzdálí pozorovat a nerušeně přitom lenošit na lehátku s oblíbenou knihou a něčím dobrým k zakousnutí. No prostě ideálně strávený den. Věřte, že děti se dokáží hravě zabavit bez drahé elektroniky a hraček, stačí je jenom trochu navnadit.

Co děti lépe unaví než fyzická aktivita?

skákání na trampolíně

Každé dítě je už v jádru tak trochu neposeda, chvilku nevydrží na jednom místě a neustále potřebuje něco nového objevovat. Proč tyto jeho vlastnosti ještě nerozvíjet na venkovním hřišti, kde se dítko náležitě vyblbne a domů přijde tak unavené, že na další zlobení už nezbude energie. Takové malé hřiště přitom můžete vytvořit přímo na zahradě. Překážková opičí dráha, houpačka zavěšená na stromě, vodní hrátky nebo třeba dětská trampolína. Ta představuje úžasný prostředek, jak děti spolehlivě utahat. Ovšem co si budeme, jistě pro ní najdete využití i vy. Pokud se cokoliv pokazí, náhradní díly na trampolínu seženete hravě! Vždy však myslete především na bezpečí, nejenom vašich dětí, ale i vás samotných.

Related Posts