Jak na hormonální nerovnováhu u žen?

Hladinu hormonů v ženském těle ovlivňuje řada faktorů. Jejich nesprávný poměr může způsobit například léčba některých nemocí, špatná strava, nadmíra sportu či nedostatečný spánek. Je důležité říci, že hormonální nerovnováha může mít na vaše zdraví katastrofální dopady, proto je zapotřebí začít tento problém co nejdříve. Můžete se rozhodnout, zda zvolíte přírodní cestu nebo budete hormony do těla uměle dodávat. Mějte na paměti, že při druhé variantě nebudete efektivně řešit příčiny, ale pouze jejich důsledky. Po vysazení hormonů se problémy mohou vrátit zpátky a vy budete opět tam, kde jste byla na začátku. V tomto článku se tedy zaměříme, jak tento problém řešit přírodní cestou.

zdravá vyvážená snídaně

Kvalitní strava

Správný jídelníček, jež se bude sestávat z kvalitních základních surovin, je pro celkové zdraví našeho organismu naprosto esenciální. Proto se zaměřte na konzumaci průmyslově nezpracovaných potravin. Pro ženské zdraví je rovněž nutné zařadit do stavy dostatečné množství kvalitních tuků. Proto často konzumujte nejrůznější druhy oříšků, arašídy nebo avokáda.

spící dívka

Doplňky stravy

Jestliže jíte kvalitně a především dostatečně, pak můžete celý proces návratu rovnováhy urychlit určitými doplňky stravy. Pozitivní účinky na ženské zdraví má například maca, jež je k dostání například ve formě prášku. Další známou bylinou je kotvičník, který můžete zakoupit ve formě tablet. Pokud zadáte do vyhledávání kotvičník účinky, budete překvapeni, jak blahodárně tato rostlina na naše tělo působí.

Spánková hygiena

Dostatečný a pravidelný spánek je rovněž velice důležitým komponentem pro celkové fyzické i psychické zdraví. Snažte se proto dodržovat spánkovou hygienu. To znamená, že budete chodit a vstávat každý den přibližně ve správný čas. Otázkou je, jak dlouho tedy psát? Toto je velice individuální a u každého bude číslo jiné. Někomu stačí pouze šest hodin spánku a cítí se skvěle. Jiní lidé potřebují spát daleko více. Je teda zapotřebí, abyste toto číslo objevila vy sama.

Related Posts