Nákupy

Minimalistické bydlení

Jak se říká, v jednoduchosti je krása a to platí i pro bydlení. Právě proto se čím dál tím častěji objevuje minimalistický nábytek či dokonce celé byty. Co je vlastně na minimalismu pozitivní a proč je tak oblíbený?
Jako minimalistické bydlení si většina lidí představuje nejčastěji holé zdi, málo nábytku a mdlé barvy. To je však pouze mýlka. Minimalistické bydlení je sice jednoduché, přesto působí čistě, elegantně a vzdušně. Minimalismus je založen na kvalitně zpracovaném nábytku, který může být i z druhé ruky. Často se zde střídají dvě či tři barvy, které jsou jemné s převažujícími světlými odstíny. Důraz je kladen na přírodní materiály či jejich imitace, do minimalistického bytu tedy skvěle zapadne masivní dřevěný nábytek či kvalitně zpracovaný kovový nábytek.

lampa-exklusiv-wanished-22-22-23cm

Minimalismus si žádá pouze malé množství dekorací. Všeobecně jde o styl bydlení, který má za úkol zbavit člověka přebytečných věcí, které ve svém životě nepotřebuje. Přesto dekorace dotvářejí celý interiér a proto přítomnost dekorační lampy či vázy s květinami atmosféru nezničí. Další doplňky jako například keramická soška anděla, svíce či obrazy můžete také ponechat. Pokud jste se rozhodli, že dáte minimalistickému stylu šanci, pečlivě se rozhodněte, zda vám jednotlivé věci ve vašem domě přinášejí užitek či radost. Jestliže bez některých věcí dokážete žít a vlastníte je pouze z důvodu praktičnosti, v minimalistickém bytě pro ně nebude místo. Pokuste se věcem, které nadále nebudete využívat najít nový domov nebo je alespoň správně zlikvidujte. Ohled na přírodu je totiž důležitou součástí tohoto stylu.

andilek-bily-mix-20-cm

Jestliže s některými věcmi se nedokážete rozloučit, prozatím si je ponechte. Některé věci mohou mít pro člověka hlubší význam a to je naprosto v pořádku. Minimalismus není o bydlení s minimálním počtem nábytku, spíše se jedná o způsob životního stylu, který pomáhá užívat si věcí, na kterých opravdu záleží.

Related Posts