Business

Na Otavu s vypůjčenou dodávkou

Vodácké turistice se u nás věnují stovky nadšenců. Vydávají se na řeky, v jejichž blízkosti je možné zajistit zapůjčení vodáckého vybavení, ale mnozí disponují vybavením vlastním a zajišťují si pouze dopravu, častokrát formou pronájmu transportních dodávek.

Dodávka pojme více pasažérů, zavazadlový prostor je dostatečně velký a navíc je možné vozy zajistit i s přívěsným vozíkem. Tam pak stačí jen svařovaná nástavba na převážení lodí a můžete vyrazit, kam vás srdce táhne. Vodácké putování lze ovšem zpestřit i cykloturistikou, vyvážíte tím jednostrannou námahu horních končetin při pádlování šlapáním do pedálů, takže procvičíte všechny svalové partie. A nejen to, hlavně se budete pohybovat v romantické krajině, nezasažené průmyslem, a jednou z nich může být okolí řeky Otavy.

hrad ve Strakonicích

Otava – zlatonosná řeka

Otava je zlatonosná řeka, zlato se tu rýžovalo již ve starověku v dobách osídlení území Kelty a pozůstatky této činnosti můžete nalézt např. u obce Hajská poblíž Strakonic. Těmto prastarým rýžovištím zlata se říkalo „sejpy“. Výhodou tamního terénu jsou vybudované cyklostezky, které vedou převážně podél řeky těmi nejatraktivnějšími místy.

Dodávku z půjčovny dodávek v Praze https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha tedy můžete využít jako pohotovostní vůz, střídat se v řízení a podnikat výlety na kole či plavbu podle počasí a momentální nálady. A co by vám nemělo v této krajině uniknout? Přírodní rezervace Bažantnice u Pracejovic, dobře vybavený kemp Otavský ráj v Katovicích, slovanské hradiště Kněží hora, hrady Rabí a Prácheň, muzeum zápalek v Sušici, kamenný most v Písku, který odolal ničivým povodním, a dvě velmi zajímavé a působivé středověké tvrze v Kestřanech.

Otava v Písku

Otava vám může nabídnout mnoho přírodních a historických skvostů a zároveň se tu nebudete tlačit mezi davy turistů, je to tedy dobrý tip na dovolenou zvláště v současné době, kdy nás svírá covidová epidemie, a kdy je lépe vyhnout se přelidněným hotelům a veřejné dopravě.

Related Posts