Nákupy

Stavební firmy Havlíčkův Brod – to je oblast Českomoravské vrchoviny

Pět důvodů, proč žít na Vysočině

Nejsou tu žádná velkoměstastavební firmy Havlíčkův Brod mohou realizovat váš sen o bydlení mimo přelidněné aglomerace, kde je příliš mnoho smogu, hluku, velká koncentrace dopravy, rozsáhlá zástavba a mnohdy i málo zeleně. Na Vysočině nenajdete žádné velkoměsto, největší z nich, jako je Jihlava, Jindřichův Hradec nebo Havlíčkův Brod mají počet obyvatel do 51 tisíc.

lesní silnice

Energie z lesů – krajina Českomoravské vrchoviny je poměrně hustě zalesněna, přesvědčí vás o tom pohled do mapy a srovnání s některými regiony, kde lesy nejsou natolik rozšířené, jako je např. Polabí, Haná, Žatecko a Lounsko, Královéhradecko či Pardubicko. Lesy udržují v krajině přirozenou vlhkost, jsou zásobárnou spodních vod, produkují kyslík a absorbují oxid uhličitý, ale především nás zásobují životodárnou energií. Citliví lidé si to dobře uvědomují, a proto také velmi často chodí do lesa nejen na houby, ale třeba jen na procházku nebo projížďku na kole. Bydlení na Vysočině vám může nabíjet baterky právě díky lesnímu porostu, můžete si tu prodloužit život a také zlepšit jeho kvalitu.

okraj lesa

Přírodní úkazy – v pomyslném trojúhelníku měst Hlinsko, Nové Město na Moravě a Žďár nad Sázavou se nachází překrásné prostředí chráněné oblasti Žďárských vrchů. Je tu celá řada přírodních zajímavostí. Určitě si nenechte ujít Devět skal a vyhlídku z Malínské skály.

Památky – jste-li milovníky historie a architektury, jistě vás potěší některé oblasti, co patří k nejzajímavějším ve střední Evropě. Kupříkladu hrad Pernštejn, zámek Dačice, zámek a městská památková rezervace Telč, Slavonice, zřícenina hradu Landštejn, městské jádro v Pelhřimově, zámek Žirovnice či Kamenice nad Lipou.

Rybníky a vodní toky – Vysočinou protéká mnoho potoků, řek a říček a je zde poměrně velký počet rybníků. Některé z nich jsou velmi zajímavé, např. v CHKO Žďárské vrchy, takže další tip na víkendové výlety.

Related Posts